ULTRASONIC PEELING

ULTRASONIC PEELING

ULTRASONİC PEELİNG

Peeling, cildi temizlemek ve canlandırmak için mükemmel bir uygulamadır. Peeling yardımı ile çeşitli cilt kusurlarını ortadan kaldırabilirsiniz. Kusurların yapısına bağlı olarak, bir veya daha fazla peeling çeşidi mevcuttur. Ultrasonik peeling, cildin üst tabakalarındaki kan dolaşımını uyararak cildi temizlemek için yapılan etkili bir tedavidir. Ultrasonik peeling, bütün cilt tiplerine uygun olarak yılın herhangi bir döneminde güvenle uygulanabilir.

Ultrason, epidermisin en derin katmanlarına nüfuz ederek canlandırmanızı sağlar. Anti-inflamatuar, analjezik, anti-alerjik bir etkiye sahiptir. Kilo verme, vücut hatlarını şekillendirme ve yüz modellenmesi, biriken toksinlerin uzaklaştırılması, cilt temizliği ve canlılığın arttırılması için etkin bir şekilde kullanılır.

  • Ultrasonik peeling etkili bir şekilde cildin yüzeyindeki kirlenmeyi ortadan kaldırır.
  •  Ölü hücrelerin uzaklaştırılmasını sağlar. Yağ bezlerindeki aşırı salgılanmayı önler.
  •  Genişlemiş gözenekleri daraltır.
  • Donuk ten rengi, esneklik ve elastikiyet kaybı gibi problemlerle başa çıkar.

 

 

Ultrasonik Peelingin Etki Mekanizması

Ultrason belirli parametrelere sahip bir ses dalgasıdır. Özellikleri sayesinde, ultrasonik yapışıklıkları ve bağ dokularının gevşemesini sağlayan, epidermisin ve dermisin çeşitli katmanlarına nüfuz ederek kan akışını ve lenf akışını iyileştiren, durgunluğu ve şişmeyi azaltan bir mikromasaj uygular. Ultrason aynı zamanda, vazodilatasyon (damar genişlemesi) özelliği sayesinde hücrelere ve dokulara oksijen akışını arttırıp, deri ve yağ dokusunu ısıtmaözelliğine de sahiptir.

Ultrasonik Peeling Uygulanışı

Her kozmetik prosedürde olduğu gibi, ultrasonik peeling için de ön hazırlık gereklidir. Uzman, cildinizin yüzeyindeki makyaj ve diğer kalıntıları cilt tipinize uygun yumuşak bir temizleyici yardımıyla temizler. Daha sonra, nemlendirme amacıyla yüz, boyun ve dekolte bölgesinin tüm yüzeyine özel bir sıvı uygular. Sonrasında özel bir jel ile iletkenlik sağlanır.

Bir sonraki adım, bir elektrot ile doğrudan uygulanan ve tonik görevi yapan bir ıslatma işlemidir. Bu işlem üç kez gerçekleştirilir, gözenekleri açar ve keratinize hücreleri temizler. İşlem sırasında hasta hoş bir duygu hisseder. Aynı zamanda son derece yararlı olan, milyonlarca küçük darbeler hisseder. Ultrason gücünde bir artış ile bu hisler yoğunlaşır.

Bu işlemden sonra uzman tarafından, cildi besleyen, nemlendiren, kan ve lenf mikro dolaşımını arttıran bir karışım oluşturur. Bu bileşim, her cilt tipine göre ayrı ayrı oluşturulur.

Ayrıca, gözenekleri sıkılaştırmak ve yavaşlayan hücreleri yeniden aktive etmek için ultra titreşimli masajgerçekleştirilir. Prosedürün sonunda, uzmanı cilt tipine uygun nemlendirici krem veya maske uygular.Genel olarak, prosedür travmatik olmayıp, hafiftir ve her yaşta uygulanabilir. Ultrasonik peeling işleminin hoş olmayan bir sonucu yoktur, sadece cildin hafifçe kızarmasına neden olur ancak bu kızarıklık uzun sürmez.